RELIANCE   Travels & Tours Co., Ltd.
 
     
   
   
 
  Home       Testimonials   Hotels   Reservations   Contact Us  
 
   
O Myanmaru
  Cestovní tipy
  Site Maps
  Speciální akce
  Weby Příroda Tou
  Trekking Tour
  Bike Tour
  Golf Tour
  River Cruises
 
 
O Myanmaru               

Myanmar leží na křižovatce největších civilizací v Asii, Čína a Indie. Před rokem 1989 je Myanmar známá pod různými jmény: Suvanabhumi, Bermah a Barma. To byl dobře známý pro své starověké archeologie a bohatou kulturou. Myanmar táhne od ostrovů v Andamanském moři na jihu, a to až do východní části himálajského pohoří, dává řadu úžasných lidí a obohacené přírodou.

Existuje sedm států a sedm divizí v Myanmaru. Člení se dále na Ayeyarwady, Bago, Magway, Mandalay, Sagaing, Tanintharyi, Yangon a státy jsou Chin, Kachin stát Kayin stát Kayah stát Mon stát Rakhine stát, stát Shan. Den nezávislosti je 04.1.1948. Existuje více než 40 zahraničních misí po celém světě, včetně velvyslanectví a konzulát generálové. Měnou je Kyats. Yangon International Airport a Mandalay International Airport slouží jako hlavní letiště v Myanmaru.

 

Umístění

Myanmar se nachází v jihovýchodní Asii a je ohraničený na severu a severovýchodě s Čínou, na východě a jihovýchodě od Laosu a Thajsku, na jihu na Andamanské moře a Bengálského zálivu a na západě Bangladéše a Indie. Je umístěn mezi šíří 09 ° 32'N a 28 ° 31'N a 92 ° 10'E délek a 101 ° 11'E. Země se rozkládá na ploše 677.000 km2 (261.228 čtverečných mil) v rozsahu 936 km (581 mil) od východu na západ a 2051 km (1275 mil) od severu k jihu.

 

Zeměpis

Celková plocha Myanmaru 678.500 km ˛, kde 657.740 km ˛ zabírá půdu a 20760 km ˛ zabírá vody. V sousedních zemí je Bangladéš 193 km, Čína 2185 km, Indie 1463 km, Laos 235 km, a Thajsko 1800 km. Centrální nížiny lemované strmými, drsných horách nejnižším bodem je Andamanské moře (0 m), nejvyšší bod Hkakabo Razi (5881 m).

 

Podnebí

Myanmar má tři hlavní období, období horka, období dešťů a zimním období. Hot sezóna je od března do května, období dešťů je od června do října a chladné období je od listopadu do února. Tropický monzun je většinou oblačno, deštivo, horká, vlhká léta a méně oblačno, skrovné množství srážek, mírné teploty, nižší vlhkost vzduchu v zimním období.

 

Přírodní zdroje

Myanmar je bohatá na přírodní zdroje, jako je ropa, dřevo, cín, antimon, zinek, měď, wolfram, olovo, uhlí, nějaký mramor, vápenec, drahých kamenů, zemní plyn, vodní energie.

 

Lidé

Myanmar se skládá z 135 národních závodů, z nichž hlavní národní závody jsou Kachin, Kayah, Kayin, Chin, Bamar, Po, Rakhine a Shan. Počet obyvatel se odhaduje na více než 60 milionů. Národnost je Myanmar. Existuje více než 100 etnických skupin v Myanmaru. Některé etnické skupiny jsou uvedeny jako Akha, Palaung, Padaung, Naga, Taron, ENG a mnoho dalších v okolí zaniklých kmenů. Náboženství jsou buddhistické, křesťanské a muslimské. Hlavním jazykem je Myanmar, ale minoritní etnické skupiny mají své vlastní jazyky. Angličtina je široce mluvený a dohodnutý.

Více informací na Lidé a životní styl části.

 

Historie

Nejstarší primáti známé dnes jako Pondaung Man, pobýval v Pondaung, severní Myanmar asi před 40 miliony let. Po těchto éry, mnoho městských států se objevil, a pak se na tři říše. Ve třetím století před naším letopočtem, byl Myanmar již sjednoceny do jedné silné říši. První Myanmar Říše byl vytvořen králem Anawrahta v Bagan dynastie (1044-1077 nl). Druhý Myanmar Říše byla vytvořena Kingem Bayinnaung na Taungoo dynastie (1551-1581 nl). Třetí Myanmar Říše byla vedena králem Alaungpaya na Konbaung dynastie (1752-1760 nl). Tyto tři velcí králové byli dobře známý v historii Myanmaru za jejich statečnost a dobré vedení. V roce 1885 byl král Thibaw, královna Supaya Latt a královská rodina přijata Ratanagiri, Indie a Myanmar spadal pod britské nadvlády. Myanmar se stala britskou kolonií z roku 1885 až do roku 1948.

 

Sousední země

Myanmar má mnoho sousedních zemí je Bangladéš najdete v západní Indii, na severozápadě Číny, na severovýchodě, Laosu a Thajsku na východě.

 

Obecné informace

 • Kód země je 95, a přístup k internetu kód. Mm.
   
 • Časové pásmo = MMT (UTC +6:30)
   
 • Mezinárodní letiště jsou v Yangon a Mandalay.
   
 • Země je rozdělena do stavů, rozdělení, černošské čtvrti, sborech a obcí.
   
 • Provozní doba je obvykle od 9 do sedmnáct hodin soukromým společnostem a od 9:30 do 04:30 pro vládní úřady. Pracovní 
      dny jsou od pondělí do pátku. Státní svátky jsou také zahrnuty.
   
 • Hlavní Kreditní karty nejsou široce přijímaný. Hotovost je vždy výhodnější. Národní měna je Kyat.
   
 • Elektřina je 200 voltů AC, 50 Hz.
   
 • Taxíky jsou k dispozici všude. Existuje více než 250 Autobusy linky vedoucí přes Yangon každý den. Pro exkluzivní dopravy,  
       existuje půjčovna aut.
   
 • Domácí svorky sběrnice dálnice jsou Aung-Yadanar a Sawbwargyi-Gone, oba asi 10 km od centra města Rangúnu.
   
 • Společná místní jednotka hmotnosti je peiktha (viss), což se rovná 3,6 libry.
   
 • Nejběžnější měrná jednotka je stop a palců.
   
 • Oblečení by mělo být lehké, příležitostná bavlněné oblečení, sandály nebo pantofle jsou nejlepší na léto.
   
 • Svetr nebo lehká vesta pro zimní a rychle schnoucí oblečení a deštník během období dešťů.
   


 •  
   
   
             
   
  Home | About Myanmar | Travel Tips | Site Maps | Reservations | Contact Us
   
   
   

  No.8(D), Dagon Tower, Shwegonedine Junction, Bahan Township, Yangon, Myanmar.
  Phone/Fax : +95 1 8603207, + 95 9 501 2217
  E-Mail : , , khin.reliancetravel@gmail.com
  Website : www.reliancetravelmyanmar.com

  Web Developer: Myanmars.NET, Yangon, Myanmar.© Copyright 2012~2014  by RELIANCE Travels & Tours.