RELIANCE   Travels & Tours Co., Ltd.
 
     
   
   
 
  Home       Testimonials   Hotels   Reservations   Contact Us  
 
   
O Myanmaru
  Cestovní tipy
  Site Maps
  Speciální akce
  Weby Příroda Tou
  Trekking Tour
  Bike Tour
  Golf Tour
  River Cruises
 
   
Yangon               

Yangon je obchodní kapitál a brána do Myanmaru leteckou a námořní, zdobené idylických jezer, stinných parků a zeleně tropické vegetace. Yangon byla založena jako Dagon na počátku 11. století, která dominuje Po Dolní Myanmaru v té době. Dagon byla malá rybářská vesnice soustředěné kolem Shwedagon Pagoda. V roce 1755, král Alaungpaya podmanil Dágona přejmenován Yangon, což znamená konec sporu, a dodal, osady kolem Dagon. Britové dobyli Yangon během první anglo-Myanmar války (1824-1826), ale vrátil se do barmské administraci po válce. Město bylo zničeno ohněm v 1841.Yangon má tropické monzunové podnebí. Až do poloviny 1990, Yangon zůstal velmi omezený ve své tradiční prostředí poloostrova mezi Bago, Rangúnu a Hlaing řek. Současná Yangon plocha je 598,75 km2. Yangon stojí jako hlavního města Myanmaru do roku 2006. Yangon má největší množství koloniálních budov v jihovýchodní Asii dnes.
 

Shwedagon Pagoda

Je 99 m (325 ft) vysoce. Pagoda leží na západ od jezera Kandawgyi, na Singuttara kopci, tak dominantou panoramatu města. Je známý pro své nádherné architektonické řešení a byla postavena přibližně 2600 lety. Je to nejposvátnější buddhistická pagoda pro lidi Myanmaru relikty minulosti se čtyřmi Buddhové jsou zakotveny v, konkrétně pracovníci Kakusandha, vodní filtr Koṇāgamana, kus roucha Kassapa a osm chloupky Gautama historického Buddhy. Návštěva Myanmar je neúplná bez návštěvy Shwedagon, který je nejen historickou památkou, ale také proslulý náboženské místo uctívání pro buddhisty.
 

Chaukhtatkyi Pagoda

Byl postaven sirem Po Tha in1908. To byl totálně zničen během druhé světové války a byl přestavěn v roce 1957 jako ležící Buddhy a dokončena v roce 1966. Současná socha měří 72 metrů na délku a 30 metrů na výšku.

 

Botataung Pagoda

Podle tradice byl postaven před více než 2500 lety. To bylo známé jako Kyaik-de-ATT v jazyce měs. Botataung doslovně znamená "1000" vojenské důstojníky. Je to jeden z nejznámějších pagod a nachází se v centru města Yangon poblíž řeky Yangon. Je to dutý typ stupa a zakotvena posvátnou vlasy Gautama Buddha je zakotvena uvnitř. To byl kompletně zničen během druhé světové války v roce 1943, a byl přestavěn po válce. Nová pagoda je originálním designem a opatření v výšky 131 stop a 8 palců (42 m), na bázi 96 stop x 96 stop (32m x 32m). Hlavním lákadlem je stúpy je dutý vnitřek, který je lemován s zrcadlové bludiště-jako lemované chodník.


Národní muzeum

To je hlavní muzeum umění, historie a kultury v Myanmaru. Společnost byla založena v roce 1952, pětipodlažní muzeum má rozsáhlou sbírku starověkých artefaktů, ozdoby, umělecká díla, nápisy a historických memorabilia, týkající se historie, kultury a civilizace Barmánců. Jedním z nich je zlatý trůn krále Thibaw, poslední král z dynastie Konbaung, sahající až do 19. století. Je otevřena od 10:00 do 16:00.


Bogyoke Aung San trhu

Byl postaven v roce 1926, později v britské vlády Myanmaru, a byl pojmenován po James George Scott, britský státní úředník, který představil fotbal do Myanmaru. Po roce 1948 byl přejmenován na Bogyoke (General) Aun Schan trh. Nové křídlo trhu bylo přidáno přes Road Market Bogyoke v roce 1990. To je hlavní nákupní komplex města, kde je možné najít téměř vše, včetně šperků, obrazů a soch. Trh se otevírá od 09:00 do 17:00 každý den kromě pondělí a ve zveřejněných svátcích.

 

Sule Pagoda

Byl postaven asi před 2000 lety. Je součástí původní indické strukturu stúpy, který původně sloužil k replikaci formu a funkci a relikvie pahorku. Předpokládá se, že zakotvit na vlasy Buddhy. Dome struktura, přikrýval se zlatou věží, zasahuje do panoramatu, označení na městské panorama. Tato pagoda se nachází přímo v centru města Yangon města nedaleko radnice. Jeden charakteristický rys pagoda je jeho osmihranný tvar. Starověké jméno je Mon Kyaik Athoke. Měří snímač 48MS na výšku.

 

 

 
 
           
 
Home | About Myanmar | Travel Tips | Site Maps | Reservations | Contact Us
 
 
 

No.8(D), Dagon Tower, Shwegonedine Junction, Bahan Township, Yangon, Myanmar.
Phone/Fax : +95 1 8603207, + 95 9 501 2217
E-Mail : , , khin.reliancetravel@gmail.com
Website : www.reliancetravelmyanmar.com

Web Developer: Myanmars.NET, Yangon, Myanmar.© Copyright 2012~2014  by RELIANCE Travels & Tours.