RELIANCE   Travels & Tours Co., Ltd.
 
     
   
   
 
  Home       Testimonials   Hotels   Reservations   Contact Us  
 
   
O Myanmaru
  Cestovní tipy
  Site Maps
  Speciální akce
  Weby Příroda Tou
  Trekking Tour
  Bike Tour
  Golf Tour
  River Cruises
 
 
Mandalay               

Mandalay je druhým největším městem a poslední královské město Myanmaru. Nachází se 445 mil (712 km) severně od Yangonu na východním břehu řeky Ayeyarwady. To má populaci jednoho milionu a je hlavním městem regionu Mandalay Mandalay (dříve divize). Když byla založena v roce 1857, královské město bylo oficiálně jmenoval Yadanabon, což znamená "město drahokamů". Palác byl postaven v roce 1857 a dokončena v roce 1861, v Myanmaru tradičním stylu. Město bylo zcela poškozen za druhé světové války, včetně královského paláce, který byl rekonstruován. Mandalay je kulturním centrem Myanmaru a je obklopen dalšími starých královských měst. To je také známé pro nádherné řemesel, jako jsou ručně tkané výšivky na hedvábí a bavlny, neuvěřitelné proces tvorby zlaté listy, dřevo a kámen, řezbářské a bronzový odlitek.
 

Maha Muni Pagoda

Tradice říká, že obrázek byl obsazen během doby životnosti Gautama Buddha a Buddha sám ji objal 7 krát tím, přinášet do života. V důsledku toho, oddaní buddhisté držet to být naživu a odkazují na to jako Maha Muni posvátné živý obraz. Uctíván jako nejposvátnější pagoda v Mandalay, byla postavena králem Bodawpaya v roce 1784. Obraz je v sedě držení těla, a to je 12 stop a 7 palců (3,8 m) vysoce. Jako obraz byl přinesen od státu Rakhine to byl také nazýván Velký Buddha Rakhine. Každé brzy ráno, mniši a lidé by přišli pagody umýt obrazu tváře a aby oběti vody, potravin, květiny, svíčky a kadidlo. Velký obrázek je také považována za největší, vedle Shwedagon Pagoda, v Myanmaru. Návštěva Mandalay je neúplná bez návštěvy Maha Muni Pagoda.


Mandalay Hill

To je dlouhodobě svaté hoře. Legenda praví, že Buddha, na jeho návštěvě, prorokoval, že velká města by být založena na jeho nohy. Hill má 230 metrů v nadmořské výšce a je malebný pohled na Mandalay, pláně, které ji obklopují, hora Shan, stejně jako řeka Ayeyarwady. Toto místo je známé pro své krásné západy slunce.

 

Mandalay Palace

Původně byl postaven v roce 1857, ale celý velkolepý zámecký komplex byl zničen požárem během druhé světové války. Nicméně, jemně postavené zdi paláce, městské brány s jejich vrcholným dřevěných pavilonů a okolí příkopem stále představují působivou scénu Mandalay paláce, "Mya-nan-san-Kyaw Shwenandaw", který byl přestavěn v roce 1990. Model Mandalay paláce, Nanmyint-saung a kulturní muzeum se nachází uvnitř paláce.

 

Shwenandaw klášter

Tento klášter je ozdobně vyřezávané a zlacené plně teak budova s prací skleněné mozaiky uvnitř. Tam je replikou královský trůn v místnosti svatyně. Původně se jednalo o byt paláce. V tomto bytě král Mindon zemřel po delší nemoci. Jeho syn a nástupce krále Thibaw posunut byt v roce 1880 na dnešní místo a obrátil ji do kláštera pro jeho královským otcem, aby si náboženské zásluhy.

 

Pagoda Kuthodaw

To bylo postaveno králem Mindon v roce 1857, a to pagoda byla modelována na Shwezigon Pagoda v Bagan. Tato pagoda je obklopen 729 vzpřímených kamenných desek, na kterých jsou zapsané celý buddhistická písma jako editoval a schválen páté synodu buddhistické. To je populárně známý jako "největší světová Book" pro své kamenné písem.

 

Atumashi klášter

"Atumashi Kyaung", což doslova znamená neopakovatelnou klášter, je také jedním z dobře známých míst v Myanmaru. Původní stavba byla zničena požárem v roce 1890, i když zdivo soklu přežil. Bylo to opravdu neopakovatelný člověk ve své době. Projekt rekonstrukce byla zahájena vládou na 02.5.1995 a dokončena v červnu 1996.

 

Zeygyo Market

Zeygyo trhu, zahrnující 12 akrů (4,86 ha), byl založen za vlády krále Mindon. To byl hlavní distribuční centrum pro fazole, citrusové ovoce, bavlna, ořechy, cibule, rýže, tabák a pšenice, stejně jako hlavním trhem pro šperky a řemesel, jako je stříbro a zlaté výšivky. Trh byl zcela zničen požárem v roce 1897 a přestavěn v roce 1903 s zděné konstrukce navržený italským hrabětem, Conte Caldrari. V roce 1990 byl koloniální stavba zbourána a nahrazena čínském stylu nákupního centra.

 

 
 
           
 
Home | About Myanmar | Travel Tips | Site Maps | Reservations | Contact Us
 
 
 

No.8(D), Dagon Tower, Shwegonedine Junction, Bahan Township, Yangon, Myanmar.
Phone/Fax : +95 1 8603207, + 95 9 501 2217
E-Mail : , , khin.reliancetravel@gmail.com
Website : www.reliancetravelmyanmar.com

Web Developer: Myanmars.NET, Yangon, Myanmar.© Copyright 2012~2014  by RELIANCE Travels & Tours.